O nás

Barbaruna

Hudební uskupení Barbaruna vzniklo na podzim roku 2018 původně jako duo českých hudebníků Kamila Kaisera a Martiny Štraubové, které v průběhu léta 2019 doplňuje Michal Horák.

Barbaruna již od samého počátku vystupuje pod symbolem lodi, kterou vyjadřuje touhu po svobodě, cestování, poznávání a stejně jako dávní objevitelé i ona pluje přes moře a řeky, od země k zemi a objevuje nové písně a příběhy, které vám z dalekých krajů přináší.

Výjimečný hudební zážitek umocňuje nejen vícehlasý zpěv, ale i interpretace na neobvyklé historické hudební nástroje, jako je středověký švédský nástroj Nyckelharpa, renesanční loutna a cistra, keltské harfy, šalmaje, gemshorny a různé druhy perkusí.

Repertoár

Základem repertoáru Barbaruny se staly staré písně irského harfisty a skladatele Turlougha O’Carolana, které na koncertech můžete slyšet nejen v úpravách pro dvě harfy, ale i v unikátních aranžích pro švédskou nyckelharpu, loutnu a perkusní nástroje. Mimo rozjímavé renesanční skladby má Barbaruna v repertoáru smutné balady i mnohem divočejší lidové písně z Irska, Skotska, Skandinávie a slovanských národů. Kromě hudby historické se zabývá i vlastní tvorbou hudby historizující.
K většině písní se snažíme dohledat jejich skutečný příběh, který během koncertů vyprávíme, což posluchače obohacuje víc, než jen pouhý poslech hudby.

Vystoupení

Vystoupení Barbaruny mají mnoho podob. Mimo pódia českých hradů, zámků, kostelů a dobových slavností, můžete soubor slyšet i v historických tavernách, a dokonce v obývacích pokojích při stále více populárních domácích koncertech. Barbaruna je též vyhledávána pro doprovod svatebních obřadů, hostin a svatebního veselí. Umělci z Barbaruny působí zároveň jako samostatní muzikoterapeuté, kteří společně vystupují v zařízeních pro handicapované. V neposlední řadě je Barbaruna schopna ustoupit do pozadí a stát se hudebním doprovodem pro jiné sólové hudebníky, básníky či jiné umělce. Všechna vystoupení jsou zpestřena dobovými kostýmy, které diváky vtahují do doby dávno minulé.

Za poměrně krátkou dobu existence Barbaruna vystoupila na koncertech nejen v Čechách, ale i v Polsku, Německu a Francii.

Share:
[an error occurred while processing this directive]
Všechna práva vyhrazena © 2019 - 2022 | Barbaruna.com
[an error occurred while processing this directive]